Almanya’da bir yıl lise eğitimi alarak; başka bir okul sistemini ve ülkeyi öğrenecek ve neredeyse hiç çaba harcamadan başka bir dil öğrenmek için erken bir şans elde edeceksiniz. Elbette birçok yeni arkadaşınızla tanışacaksınız.

Lise eğitimi için uzun süreliğine giden öğrencilerimiz, seçili Alman aileleri yanında konaklar. Tüm öğrenciler özenle seçilmiş ailelerle kalmaktadır. Böylelikle Alman yaşam tarzı hakkında çok şey öğreneceksiniz.

14-17 yaş arasındaysanız, yurtdışında deneyimler kazanma şansına sahip olacaksınız - ve kim bilir - belki de Almanya'da gelecekte biraz zaman geçireceğinizden çok hoşlanacaksınız!

Almanya’da 1 yıllık lise eğitimine 9-10-11. sınıfta katılabilirsiniz. Başvuru için miminum B1 seviyesinde Almanca dil bilgisi istenmektedir. Tüm katılımcılar için ayrıca yazılı bir sınav uygulanmaktadır.

Almanya'daki federal eyaletlere bağlı olarak, bir okul yılının (iki dönem) başlangıç ve bitiş tarihleri farklılık göstermektedir. Öğrencilerimiz sadece 1 dönemlik değişim için de gidebilirler.

Yerel bir organizatör süreç boyunca öğrencilere danışmanlık sağlar, düzenli olarak onlarla toplantılar yapar ve genel görüşlerine bakar. Aynı zamanda akademik denetimini sağlamak için okulla temasa geçer.

Almanya’da lise eğitimi konusunda daha detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızdan randevu talep edebilirsiniz. 

Hemen Bilgi Al

Her türlü soru ve sorununuzu uzman kadromuz ile paylaşabilirsiniz.