Almanya, yurtdışında lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında 1. Sırada yer almaktadır. Bu ülkede devlet üniversitelerinin çoğu, yüksek kaliteli eğitimi ücretsiz sağlamaktadır. Nitekim bu unsur birçok öğrencimiz için tercih sebebi olmaktadır. 

Almanya’da lisans eğitimi çoğunlukla Almanca olarak verilmektedir. Almanca dil bilgisi yeterli olmayan öğrenciler, ön kabul ile üniversitelerden geçici kabul alarak eğitimi öncesinde Almanca dil bilgisini üniversite için yeterli seviyeye getirebilir. 

Bilim ve araştırma konusunda geleceğe yatırım yapmak amacıyla nitelikli öğrenci yetiştirmek isteyen Almanya’da da, her ülkede olduğu gibi üniversitede de lisans kabulünüz için belirli koşulların sağlanması istenmektedir. 

Üniversite seçimi, başvuru süreci, vize ve kayıt aşamasına kadar tüm süreçlerde öğrencilerimize profesyonel destek veriyoruz. Aynı zamanda Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerimizin tüm süreçlerini Almanya’da bulunan otaklarımızla birlikte yürütüyoruz. 

Almanya’da üniversite için danışmanlık almak isteyen öğrencilerimiz, başvuru formunu doldurarak ofisimizde eğitim danışmanlarımızla yapacakları ön görüşme için randevu talebinde bulunabilirler. 


Hemen Bilgi Al

Her türlü soru ve sorununuzu uzman kadromuz ile paylaşabilirsiniz.