Ve tabii herkesin bildiği gibi dünya dili İngilizcedir! Bu nedenle, İngilizce öğrenmek için seyahat eden öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke de İngiltere’dir. 

İngiltere’de bulunan Harvard Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi kulağınıza tanıdık geliyor mu? Akademik başarıda öncülük eden bu dünyaca ünlü üniversiteleri ve birçok kaliteli üniversiteyi bünyesinde barındırıyor İngiltere. Bu ülkedeki üniversitelerin çoğu tüm dünyaca kabul görmektedir. Lisans eğitiminin 3 yıl sürüyor olması ve gençlerin kariyer hedeflerine bir yıl önce adım atıyor olması da, İngiltere’de lisans için ayrı bir tercih sebebidir.

Ülkemiz ile İngiltere’nin eğitim sistemleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan diplomalı öğrenciler dışında tüm öğrenciler A-Level diploması sunamadığından benzeri eğitimi alması gerekmektedir. Bu eğitim 1 yıl sürmektedir. Bu eğitimi 1 yıl hazırlık süreci olarak da adlandırabiliriz. 

İngiltere’de üniversite okumak isteyen öğrencilerimize; üniversite öncesi gerekli olan hazırlık kursu veya akademik dönem İngilizce kursu için uygun alternatifler sunmaktayız. Daha sonra size en uygun üniversite seçiminden, başvuru-kayıt ve yerleşmeye kadar tüm süreçlerinizle yakından ilgileniyor ve profesyonel destek sağlıyoruz. 

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler, bizimle iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan ön görüşme için randevusunu oluşturabilirler. 


Hemen Bilgi Al

Her türlü soru ve sorununuzu uzman kadromuz ile paylaşabilirsiniz.